Przywództwo ? innowacyjne podejście



Przywództwo ? innowacyjne podejście- to kolejny z tematów które nasi pracownicy i wolontariusze zgłębiali podczas udziału w specjalistycznych kursach.

Grzegorz Tymoszyk Fundacja Umbrella, Prezes Zarządu, w Fundacji zatrudniony na stanowisku koordynatora/doradcy NGO, szkoleniowiec i animator, pedagog z wieloletnim doświadczeniem oraz Paweł Wojtyczka ? Fundacja Umbrella, informatyk, specjalista ds. utrzymania sieci teleinformatycznych oraz zarządzania narzędziami IT, doradca dla organizacji w kwestiach IT, szkoleniowiec w zakresie rozwiązań technologicznych dla ngo, w lipcu 2018 udali się do miejscowości Sesimbra w Portugalii, aby wziąć udział szkoleniu Przywództwo ? innowacyjne podejście. W wyniku ich 6- dniowej pracy obaj otrzymali certyfikat, który został wydany przez CREF – Centro de Recursos Educativos e Formaç?o. 

Zagadnienia, które były poruszane na szkoleniu pozwoliły uczestnikom na zdobycie następujących kompetencji:

  • wiedzę na temat przywództwa i innowacji,
  • zrozumienie barier edukacyjnych związanych z przywództwem i innowacją,
  • nabyli umiejętność stosowania metod skierowanych na rozwój postaw przywódczych,
  • nabyli wiedzę na temat metod rozwoju środowiska edukacyjnego w celu kreowania postaw przywódczych oraz mentoringu przywódczego.

CREF – Centro de Recursos Educativos e Formaç?o jest stowarzyszeniem typu non-profit utworzonym przez Radę Gminy Sesimbra i szkoły gminy, w celu stworzenia instytucji, w której każdy obywatel zainteresowany nauką, udziałem w konkretnym szkoleniu mógłby skorzystać z oferty szkoleniowej oraz doradztwa w zakresie rozwoju osobistego lub zawodowego.  Głównymi celami stowarzyszenia to: pomoc, informowanie, szkolenie i doradztwo dla studentów, osób chcących uzyskać certyfikację swoich umiejętności, osób, które chca doskonalić swoje umiejętności. Stowarzyszenie służy również jako interlokutor między gminami, szkołami i miastem Sesimbra w sprawach związanych z edukacją.

Zdobytą wiedzą z chęcią podzielimy się z Wami!
Zapraszamy na szkolenia i doradztwo we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ?Sektor 3?!

Projekt ?Rozwój kadr wrocławskiego sektora pozarządowego dla skutecznej edukacji dorosłych? był realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus + (Edukacja Dorosłych).
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.