Przynieś własne urządzenie. Aktywne i autonomiczne strategie uczenia się z urządzeniami mobilnymiPrzynieś własne urządzenie. Aktywne i autonomiczne strategie uczenia się z urządzeniami mobilnymi- to kolejny z tematów które nasi pracownicy i wolontariusze zgłębiali podczas udziału w specjalistycznych kursach.

Beata Zwierzyńska ? Fundacja Hobbit ? doradca w zakresie projektów edukacyjnych, metodolog nauczania osób oraz Wiktor Bernad ? Fundacja Hobbit –  specjalista ds. edukacji, wieloletni wolontariusz fundacji w maju 2018 udali się do miejscowości Faro w Portugalii, aby wziąć udział szkoleniu Przynieś własne urządzenie. Aktywne i autonomiczne strategie uczenia się z urządzeniami mobilnymi. W wyniku ich 6- dniowej pracy oboje otrzymali certyfikat, który został wydany przez Universidade do Algarve. 

Zagadnienia, które były poruszane na szkoleniu pozwoliły uczestnikom na zdobycie następujących kompetencji:

  • innowacyjnych metod nauczania z użyciem urządzen mobilnych,
  • umiejętność planowania działań edukacyjnych z użyciem mobilnych aplikacji,
  • umiejętność tworzenia zawartości cyfrowych dla scenariuszy
  • szkoleniowych,
  • wiedzę na temat wagi ITC w procesie nauczania,
  • wiedzę na temat innowacyjnych metodologii, które wzbogacają proces uczenia się i nauczania.

University of Algarve to młody uniwersytet stanowy, położony w południowej części Portugalii. Uniwersytet był świadkiem znacznego wzrostu liczby studentów, nowoczesnych obiektów oraz jakości i różnorodności oferty programów edukacyjnych. Liczba studentów uniwersytetu jest obecnie bliska 8000 i zatrudnia ponad 700 pracowników akademickich. Ma trzy wydziały i cztery szkoły, oferując szereg wysokiej jakości kursów licencjackich i podyplomowych w środowiskach akademickich. W ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost liczby studentów zagranicznych z ponad 60 krajów ze względu na strategię internacjonalizacji Uniwersytetu w Algarve. Jest on ważnym ośrodkiem rozwoju kulturalnego, naukowego i technologicznego, z silnymi więziami regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi, oferując studentom możliwość odkrywania różnych umiejętności.

Zdobytą wiedzą z chęcią podzielimy się z Wami!
Zapraszamy na szkolenia i doradztwo we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ?Sektor 3?!

Projekt ?Rozwój kadr wrocławskiego sektora pozarządowego dla skutecznej edukacji dorosłych? był realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus + (Edukacja Dorosłych).
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.